Avrupa’nın Kralı: Zeljko Obradovic

OAKA’dan 2 galibiyetle dönen Fenerbahçe, beklendiği gibi evinde seriye 18 sayılık bir farkla noktayı koydu ve üst üste 3. kez Final Four’a kalma başarısı gösterdi. Böylelikle Avrupa basketbolunda adeta bir süper güç olma yolunda emin adımlarla ilerlemeye başladı. Evet Fenerbahçe bunu 3. kez başarıyor fakat Zeljko Obradovic bunu 16. kez başararak adeta “buraların kralı benim” diyor.

Daha önce bunu Partizan, Real Madrid ve Panathinaikos gibi takımlarla başaran Obradovic, 3 senedir bunu Fenerbahçe ile de başarıyor. İlk senesinde yarı final maçında ev sahibi Real Madrid’e karşı kaybetmiş, geçen sene ise finalde CSKA Moskova karşısında tarihi bir geri dönüşe imza atmış fakat son hücumu savunamayıp maçı uzatmalara götürmüş ve burada maçı kaybetmişti.

Bütün oyuncuların bu seneye “tamamlanmamış işi” tamamlamak adına başlamış olmaları, şampiyonluk için ne kadar istekli olduklarının bir göstergesi. Panathinaikos serisinin 3-0 gibi ezici bir üstünlükle geçilmesi ve bu maçlardaki muazzam savunma performansları kupaya göz kırpar nitelikteydi. Koç Zeljko Obradovic önderliğindeki Fenerbahçe, kupanın en büyük adayı olarak gösteriliyor.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s